Club logo


Home About Us Sessions Lessons Events Calendar Results Contact

Coming Event - Interclub Teams 2019

Interclub Teams 2019     More details
DateSunday, 17 November 2019, starting 9.30am
LocationNSBC Facility
MealsLunch provided
Lodging an entryHow to enter:
List of entriesEntries processed to date:
 Interclub Teams 2019 (38 entries logged)

LIST OF ENTRIES
INTERCLUB TEAMS 2019 - 17-NOV-19
COUNTNAMESCOMMENTS
1Richard McLauchlan / Helen McLauchlan / Ann Smith / Pam Horton Arana Contract Bridge Club - A Team 
2Terry Nowitzki / Denis Ward / John Hull / Gay Hull Arana Contract Bridge Club - B Team 
3Jan Powell / Trish Waters / Jeff Borg / Olivia Jackson Arana Contract Bridge Club - C Team 
4Merv Parmenter / Leonie Nugent / Margaret Gagen / Ray Derbyshire Arana Contract Bridge Club - D Team 
5John Kelly / Ricahrd Wallis / Arne Jonsberg / John Lahey Brisbane Bridge Centre - A Team 
6Chris Larter / Elaine Jonsberg / Peter Burke / David Jayne Brisbane Bridge Centre - B Team 
7Lynn Kelly / Marie Buckley / Rod Wilson / Bernard Trefeu Brisbane Bridge Centre - C Team 
8Vanessa Brewis / Jenny McGowan / Julie Clark / Muriel Baker Brisbane Bridge Centre - D Team 
9Larry Moses / Nikolas Moore / Pam Schoen / Phil Hale Toowong Bridge Club - A Team 
10Geoff Saxby / Jennifer Vickers / Winny Chan / Raelene Clark Toowong Bridge Club - B Team 
11Judy Quick / Terry Higgs / Ruth Anderson / Gordon Plant Toowong Bridge Club - C Team 
12Jane Tagney / Marge Henry / Felicity McKenzie / Annette Rutledge Toowong Bridge Club - D Team 
13Kevin Hamilton-Reen / Ed Choroszynski / Mary Simon / Pat Thurlow Beenleigh - Logan Bridge Club - B Team 
14Di Tierney / Wendy Carter / Sue Fitzpatrick / Jeff Dawson Beenleigh - Logan Bridge Club - D Team 
15Craig Francis / Tim Runting / Graham Rusher / Keith McDonald Kenmore Bridge Club - A Team 
16Lyn Tracey / Diane McClintock / Anne Russell / Chris Williams Kenmore Bridge Club - B Team 
17Elizabeth Handley / Ken Mac Dougall / Ruth Hoffensetz / Irene Allpass Kenmore Bridge Club - C Team 
18Maria Miller / Douglas Johnstone / Howard Posner / Harriet Posner Kenmore Bridge Club - D Team 
19Fay Jeppesen / John Scrivens / Elizabeth Gibson / Neil Gibson Redcliffe Bridge Club - A Team 
20Maree Filippini / Jennifer Bavage / Ross Shardlow / Gary Wardrop Redcliffe Bridge Club - B Team 
21Magdeline Wong / Melva Leal / Jane Sanders / Maurice Sanders Redcliffe Bridge Club - C Team 
22James Stephens / Christine Hackwood / Geoff Shephard / Helen Shephard Redcliffe Bridge Club - D Team 
23Mary Ryan / Joan Mills / Anne Lamport / Ewa Kowalczyk Northern Suburbs Bridge Club - A Team 
24Christine Thomas / Bob Thomas / Eugene Pereira / Rex Meadowcroft Northern Suburbs Bridge Club - B Team 
25Vesna Markovic / Vokyo Markovic / Graham White / Era Palit Northern Suburbs Bridge Club - C Team 
26Liz Bowman / Jason Cooney / Lyn Rose / Graham Killoran Northern Suburbs Bridge Club - D Team 
27Terry Collins / Louise Collins / Jim Taylor / Cora taylor Sunnybank Bridge Club - A Team 
28Sue Holbert / John Blyth / Barry Koster / Kiku Mukai Sunnybank Bridge Club - B Team 
29Debbie Hoogerdyk / Richard Tarnawski / Melly Lim / Willi Lim Sunnybank Bridge Club - C Team 
30Gale Jamieson / Jenny Nunn / Colin Chesher / Jill Arkadieff Sunnybank Bridge Club - D Team 
31Margaret Munro / Margaret Baker / Trish Hume / Marea Reed Northern Suburbs Bridge Club - House Team B 
32Bill Hanlon / David McEvoy / Peter Fagan / Julie Navruk Northern Suburbs Bridge Club - House Team C 
33Robina Cooper / Jan Deaville / Ann Shotter / Jene Jones Redlands Bridge Club - C Team 
34Max Latimer / Frank Killbey / Helen Zerphey / Jill Christensen Redlands Bridge Club - D Team 
35Kim Ellaway / Toni Bardon / Carolyn Woolley / Chris Woolley QCBC - A Team 
36Annette Scott / Christine Newbery / Deanne Gaskill / Neil Hansen QCBC - B Team 
37Sandra Aring / Fenna Cooper / Sally Hall / Jenny Thompson QCBC - C Team 
38Sue Green / Peter Green / Stephen Bennett / Debbie Carroll QCBC - D Team